Koton Bayilik Şartları ve Maliyeti 2017-2018

koton-log

Koton, hazır giyim sektörüne 1988 yılında giriş yapan ve hızlı bir şekilde gelişen firmalar arasında yer almaktadır. Sadece ülkemizde değil birçok ülkede mağazası bulunan Koton giyim, binlerce çalışana sahiptir. 450 mağazası bulunan Koton, her yıl 50’nin üzerinde koleksiyon içerisinde onbinlerce farklı model üretmektedir.

Firmanın internet üzerinden satış yapması da önemli bir artı katmaktadır. Bu noktada Koton bayilik şartları ve maliyeti konusu gündeme gelmektedir. Hazır giyim sektörüne yatırım yapmak isteyenler için Koton firması önemli bir alternatif olmaktadır.

Neden Koton Bayiliğini Almalıyım?

Yatırım yapmak isteyen ve hazır giyim sektörüne yönelmek isteyenler neden koton bayiliği almalıyım sorusunu gündeme getirmektedir. Öncelikle sektörün tecrübeli ve güvenilir firmaları arasında yer alan Koton mağazası, gerek ürün çeşitliliği gerekse tanıtımıyla dikkat çekmektedir. Yapılan yatırımın karşılığını almanızı sağlayan firma, sektöre giriş aşamasındaki eğitimleri sunmaktadır.

kotonum

Koton Bayilik

Koton firması, profesyonel yapısıyla güven aşılamaktadır. İş geliştirme aşamasında sunduğu destekle dikkat çeken Koton mağazası, ciddi anlamda popüler bir firmadır. Özellikle işe tam hakim olmayanlara eğitim sunmasıyla dikkat çeken Koton, sektöre kısa sürede uyum sağlamanıza yardımcı olmakta ve daha doğru adımlar atmanıza öncülük etmektedir.

Koton Bayiliği İçin Aranan Şartlar Nelerdir?

Hazır giyim sektörüne yönelen ve Koton bayiliği almaya karar veren kişiler, Koton bayiliği için aranan şartlar nelerdir sorusunu gündeme getirmektedir. Bu konuda öncelikle mağazacılık sektöründen gelmiş olmanıza özen gösterilmektedir. Yani, hazır giyim konusuna daha önce yatırım yapanlar tercih edilmektedir. Bunun yanı sıra, mağazada sürekliliği sağlayabilecek, gerekli kadroları oluşturacak kişilere öncelik tanınmaktadır.

Koton bayiliği talep eden kişilerin ekonomik güce sahip olması tercih nedenleri arasında yer almaktadır. Gerektiğinde ekstra yatırım yapmaktan kaçınmayacak, mali dengeyi sağlayabilecek kişiler tercih edilmektedir.

Koton Mağaza Standartları Nedir?

Büyük firmalar için mağaza standartları konusu son derece önemlidir. Koton mağaza standartları nedir sorusunun cevabına uygun hareket edilmesi gerekmektedir. Buna göre firmanın talep ettiği mağazanın brüt 1500 metrekare büyüklüğe sahip olması ve belirli oranda deposunun bulunması şartı aranmaktadır. Bunun yanı sıra mağazanın en az 30 metre ön cephesinin bulunması, yüksekliğinin minimum 3 metre olması şartı aranmaktadır. Ayrıca firmanın yapısına uygun olarak alışveriş merkezlerinde ya da ana cadde üzerinde olması gerekmektedir.

koton2

koton2

Koton bayilik başvurusunu yaptıktan sonra diğer bayilik veren firmalar gibi firma yetkilileri tarafından belirlenen mağaza incelenecektir. Tüm kriterlere uygun olduğu görülmesi durumunda bayilik onayı verilmekte ve dizayn işlemlerine geçilmektedir. Tüm mağazaların aynı şekilde dizayn edildiği görülmekte ve bu konuda yatırımcıya firma tarafından destek verilmektedir.

Koton Bayilik Maliyeti Ne Kadardır?

Yatırım yapmak isteyen kişilerin gerekli ekonomik güce sahip olması gerekmektedir. Bu noktada Koton bayilik maliyeti ne kadardır sorusu gündeme gelmektedir. Firma tarafından bayilik için talep edilen miktarlar her yıl güncellenmektedir. Günümüzde Koton bayiliği için yatırım maliyeti şu şekilde hesaplanmaktadır:

– Türkiye içerisinde yaklaşık dekorasyon maliyeti metrekare başına 625 Dolar

– Yurtdışında belirlenen yaklaşık dekorasyon maliyeti metrekare başına 800 Dolar

Belirlenen bu bedellere mağaza metrekaresine göre belirlenecek manken, bilgi işlem sistemi, askı gibi unsurlar dahil değildir. Tüm etkenler göz önüne alınarak yatırım maliyeti hesaplanmaktadır.

Koton Bayiliği İçin Ne Kadar Sermaye Gereklidir?

Yatırımın ilk aşaması yeterli maddi güce sahip olmaktır. Koton bayiliği için ne kadar sermaye gereklidir sorusu önemlidir. Yatırım maliyeti dışında ne kadar ücret talep edildiği firma ile görüşmenizden sonra belirlenmektedir. Bu miktar mağazanın stok hacmi, ürünlerin dönüş hızı ve mağazanın bulunduğu lokasyona göre farklılıklar göstermektedir. Yatırımcılardan Koton bayiliği için Banka Teminat Mektubu talep edilmektedir.

Koton franchising konusunda önemli maddi gücünüzün ve sektörel bilginizin olması gerekmektedir. Tüm şartları yerine getiriyorsanız bu gelişmeye devam eden firmadaki yerinizi almanız mantıklı bir hamle olacaktır. Konuyla ilgili daha detaylı bilgilere franchising@koton.com.tr üzerinden sorularınızı sorarak sahip olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir