LC Waikiki Bayilik Şartları ve Maliyeti 2017-2018

3rgin 2 Mart 2017 2 yorum
lcw

Öncelikle 1988 yılında Fransa’da piyasaya çıkan ve daha sonra 1997 yılında LC Waikiki Mağazacılık Hizmetleri Ticaret A.Ş. olarak Türkiye’de hizmet vermeye başlayan markalardan birisi olan LC Waikiki, bugün toplamda 35 farklı ülkede 750’yi geçen mağaza zinciri ile hem uygun fiyatlı hem de kaliteli giyim ürünlerini müşterilerine sunmaya devam etmektedir.

Moda keyfinin en güzel haliyle yaşandığı Türkiye’nin en popüler markalarından birisi olan firma, bu nedenle giyim sektöründe iyi bir yer edinmek isteyen pek çok girişimcinin de  LC Waikiki bayiliği almak istemesine neden olmaktadır.

Neden LC Waikiki Bayiliğini Almalıyım?

Giyim sektöründe ilerlemeyi düşünen ve yediden yetmişe pek çok insana aynı anda hitap etmeyi hedefleyen girişimcilere LC Waikiki bayiliği almaları tavsiye edilebilmektedir. Giyim sektöründe lider firmalardan birisi olan LC Waikiki, yıllık %30 büyüme oranının yanı sıra 4 milyar TL civarındaki cirosu ile de bugün girişimciler için en ideal bayilik seçeneklerinden birisi haline gelmektedir.

Bundan dolayı giyim sektöründe çok sayıda ve her cebe uygun ürün çeşitliliği olan ve uygun fiyatları bulunan bir marka ile iş birliği içerisinde çalışmak isteyenler için LC Waikiki bayiliği mükemmel bir seçim olabilmektedir.

LC Waikiki Bayilik Aranan Şartlar Nelerdir?

LC Waikiki markasının bayiliğini almak ve yürütmek isteyen girişimcilerin yerine getirmeleri gereken bazı şartlar bulunmaktadır. Daha önce de koton bayilik şartları konusuna değinmiştik.  ‘’LC Waikiki Bayilik Şartları’’ adı altında incelenebilecek olan bu konuda marka tarafından girişimcilerden talep edilen üç farklı kriterden bahsedebilmek mümkündür. Buna göre LC Waikiki’nin bir bayisi olmak isteyenlerin;

  • Bayilik açacakları mağazanın yaklaşık 1000 metrekarelik büyüklükte olması gerekmektedir.
  • Bayilik açacakları mağazanın diğer LC Waikiki mağazalarına çok yakın bir konumda olmaması mecburidir.
  • Bayilik açacakları mağazanın hem insan hem de araçların yoğun olarak geçtiği bir yerde olması icap etmektedir.

LC Waikiki bayiliği almayı düşünen girişimcilerin tüm bu kriterler dışında mağazanın diğer rakip mağazalar ile olan rekabetini göğüsleyebilecek ve şanına yakışabilecek şekilde yatırım yapabilecek güçte olmaları da oldukça mühimdir. Belirtilen tüm bu şartları sağlayan kişiler ise LC Waikiki ile iletişime geçerek markanın bayisi olabilmek adına ilk adımlarını atabilmektedir.

lcw-bayilik

lcw-bayilik

Ancak bu aşamada belirtilmesi gereken bir nokta vardır ki, o da LC Waikiki’nin 2012 yılında firma içerisinde aldığı bir karar neticesinde yurt içi LC Waikiki bayilik hizmetlerini durdurduğudur. Bayilik sistemi yerine mağazalarını kendi bünyesinde açmaya başlayan LC Waikiki’nin güncel bayilik durumunu öğrenmek isteyen girişimcilerin ise firmanın resmi web sitesinden daha ayrıntılı bilgi almaları tavsiye edilebilmektedir. Alternatif olarak koton giyim bayiliği de almak isteyebilirsiniz.

LC Waikiki Bayilik Maliyeti Nedir?

Türkiye’de giyim mağazalarına yepyeni bir soluk getiren ve uzun yıllardır başarıyla Türk müşterilerine hizmet vermeyi sürdüren LC Waikiki’den bayilik almayı düşünen girişimcilerin akıllarına takılan bir diğer konu da ‘’LC Waikiki bayilik maliyeti nedir?’’ sorusudur. Ayrıca sizlere firmanın daha detaylı bilgilerini iletebilmemiz için başvuru formunu doldurabilirsiniz.

Bir LC Waikiki bayisi olabilmenin maliyeti, mağazanın açılacağı yere göre büyük oranda değişkenlikler gösterebilmektedir. Ayrıca mağaza büyüklüğü arttıkça kira bedeli, ışıklandırma ve ısıtma bedeli gibi masrafları da artacağı için mağaza içi dekor ve diğer maliyetler ile birlikte girişimcilere ortalama 180.000 TL ila 200.000 TL arasında bir tutara gelebileceği söylenebilmektedir.

LC Waikiki Bayiliği Ne Kadar Sermaye Gerektirir?

Uygun ürün fiyatları ve çeşitliliği ile ülkemizin en sevilen markalarından birisi olan LC Waikiki’den bayilik alabilmek için gereken sermayenin yine mağazanın büyüklüğüne, açılacağı yere ve mağaza içeriğine göre farklılaşabildiği bilinmektedir.

Tüm masrafları ile ortalama 250.000 TL’ye kadar çıkabilen LC Waikiki bayiliği ile ilgili en güncel açıklamalar içinse http://www.lcwaikiki.com adresinde yer alan iletişim olanakları üzerinden firma yetkilileri ile irtibata geçilebilmektedir.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 oy, ortalama: 5,00 )
Loading...
Whatsapp'da Paylaş

2 yorum

  1. Sertaç dedi ki:

    Merhaba biz bayilik hakkında bilgi almak istiyorum hala bayilik veriyormusunuz ve eğer böyle bir iş kurma girişimi olursa bu alanda eğitimlerde veriyormusunuz. .

  2. Hakan dedi ki:

    Bayi almak istiyorum sevdigim ve begendigim ve guvendigim magaza oldugu icin???

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir